Msza Św. z modlitwami o uzdrowienie

W sobotę, 18 lipca 2015 r. odbyła się Msza Św. z modlitwami o uzdrowienie duszy i ciała, której przewodniczył ks. biskup Józef Wysocki.

Eucharystię koncelebrowali również ojciec Gracjan i ojciec Błażej z Torunia. Po Mszy św. jak zawsze rozpoczęło się nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie duszy i ciała. Modlitwie tej przewodniczył także ksiądz biskup Józef. Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem, ksiądz biskup kontynuował modlitwę wstawienniczą przez nałożenie rąk nad każdym uczestnikiem spotkania. Tuż przed rozpoczęciem tej modlitwy, wyjaśnił wszystkim, na czym ona polega, jak ważne jest w obecnym czasie, gdy wiele osób przychodzi do świątyni ze swoimi problemami, zranieniami i chorobami. Wydaje się, że ta modlitwa była szczególną ponieważ modlił się sam biskup - pasterz lokalnego kościoła, posiadający pełnię władzy kapłańskiej. Z pewnością modlitwa ta, zanoszona do Boga, przyniosła wiele duchowych owoców. Albowiem ten sam Bóg działający przez człowieka - kapłana, udziela się człowiekowi w jego strapieniach i cierpieniach, przynosząc uzdrowienie duszy i ciała. Po nabożeństwie rozpoczęła się dalsza część spotkania - agapa i przeciągnęła się aż do godz. 22:00. Ponieważ ksiądz biskup przy kawie i herbacie kontynuował niejako posługę słowa, odpowiadając bezpośrednio na wiele pytań, które spontanicznie stawiali uczestnicy agapy i z wielkim zainteresowaniem słuchali wypowiedzi biskupa.


Prowadzimy do Pana od ponad 800 lat.

800 lat zakonu

1W 1209 roku św. Franciszek z Asyżu założył nowy zakon w Kościele. Siebie i swoich towarzyszy nazywał braćmi mniejszymi (łac. fratres minores) - chciał przez to podkreślić, że ich życie ma polegać nie na wywyższaniu się, ale na świadomym wyborze małości (łac. minoritas), uniżoności.

2Do takiej postawy zachęcał Chrystus w Ewangelii, a Franciszek nakazał w regule praktykować życie w ubóstwie i uniżeniu. Pierwszych zakonników nazywano Pokutnikami z Asyżu, dopiero później przyjęła się nazwa franciszkanie (od imienia św. Franciszka). Do XV wieku istniał jeden zakon franciszkański.

3W wyniku uwarunkowań na tle kulturowym, historycznym, geograficznym oraz na skutek różnic w praktycznym stosowaniu reguły, w XV i XVI w. wyłoniły się istniejące do dzisiaj trzy niezależne zakony franciszkańskie: Zakon Braci Mniejszych, Zakon Braci Mniejszych Konwentualnych i Zakon Braci Mniejszych Kapucynów.


Nasze otoczenie

Nasz klasztor położony jest na Górze Klasztornej na skraju rezerwatu Kadyński Las na terenie Wysoczyzny Elblądzkiej. Jest to obszar o powierzchni około 380 km kwadratowych z najwyższym szczytem – „Maślana Góra” (197 m n.p.m.). Strefa krawędziowa ma charakter klifowy, posiada wzgórza morenowe i dynamiczne formy erozyjne, które składają się na głęboko wcięte jary ze strumieniami spływającymi do Zalewu Wiślanego. Głębokość dolin początkowo niewielka, zwiększa się bardzo szybko i wynosi w krańcowych momentach od kilkudziesięciu do nawet ponad 100 metrów.

Rezerwat Kadyński Las

Rezerwat Kadyński Las został utworzony w 1972 roku i ma powierzchnię 8,11 ha. Stanowi cenny przykład parkowo – leśnego obiektu chronionego, silnie powiązanego z naturalnymi układami leśnymi. Łączy w sobie cechy naturalnych zbiorowisk leśnych oraz powstałego przed laty założenia parkowego o charakterze angielskim. W rezerwacie stwierdzono występowanie 91 gatunków roślin, w tym 23 gatunków drzew i krzewów.


logo Dom Zakonny w Kadynach  
witamy!