Bractwo Św. Jakuba Apostoła w Gdańsku

z radością potwierdza objęcie patronatem honorowym

Pieszej Pielgrzymki Pokoju Pomorską Droga św. Jakuba

Piąta Piesza Pielgrzymka Pokoju

Czwarta Piesza Pielgrzymka Pokoju

Drodzy Pielgrzymi Czciciele św. Antoniego

Pragniemy każdego z Was zaprosić dniach 9-16 czerwca 2024r, na Pielgrzymkę Pokoju, aby przemierzając szlak Pomorskiej Drogi św. Jakuba z Oliwy do Kadyn oraz uczestnicząc w rekolekcjach i odpuście ku czci św. Antoniego, modlić się o POKÓJ.

Czwarta Piesza Pielgrzymka Pokoju

Zgodnie z zasadą, pielgrzymowanie szlakiem Jakubowym ma charakter "podróży w głąb siebie".

Pielgrzymujemy w małych grupach, w parach, a nawet samodzielnie.

Cisza i zmaganie z trudnościami ma pomóc w poznawaniu i przekraczaniu siebie

oraz uzdrawianiu relacji z Bogiem, samym sobą, z drugim człowiekiem i światem stworzonym.

Rozpoczynamy w niedzielę 9 czerwca Mszą św. w kościele OO. Cystersów w Oliwie. Po nabożeństwie z Litanią ku czci św. Jakuba, błogosławieństwie i przekazaniu uczestnikom muszli św. Jakuba, wyruszymy na szlak do Sobieszewa.

W kolejnych dniach, po porannej Mszy św. w lokalnym kościele stacyjnym,
planujemy przebyć dalsze odcinki drogi: Sobieszewo-Niedźwiedzica-Nowy Dwór-Elbląg-Kadyny.

Można uczestniczyć w wybranym etapie pielgrzymki, lub tylko w Rekolekcjach.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w pielgrzymce, prosimy o wypełnienie oświadczenia. (dostępne poniżej)

Więcej informacji i zgłoszenia: tel. 693 922 209

PROGRAM PIĄTEJ PIESZEJ PIELGRZYMKI POKOJU Z GDAŃSKA DO SAKTUARIUM ŚW. ANTONIEGO W KADYNACH

Niedziela 9 czerwca 2024r. GDAŃSK-OLIWA - SOBIESZEWO

8:30 Msza św. w kościele Ojców Cystersów pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Gdańsku-Oliwie

9:30 Nabożeństwo ku czci św. Jakuba oraz błogosławieństwo Kapelana Pomorskiej Drogi Jakubowej

10:00 Wyruszenie na szlak do Sobieszewa (24 km)

Nocleg:

• Opcja  I: powrót do domu transportem publicznym lub zorganizowanym i przyjazd następnego dnia do kościoła stacyjnego w Sobieszenie na Mszę św. o godz. 7:00
  • Opcja II: Ośrodek Rehabilitacyjno Wypoczynkowy Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi Sobieszewo, ul. Przegalińska 29, tel.58 308 07 21
  • Lub inne miejsce noclegowe w Sobieszewie

Obiadokolacja w Tawernie pod Żaglami ok. 40 zł
Odległość kościoła od miejsca noclegu 2 km
W Sobieszewie nie ma możliwości nocowania na plebani.

Poniedziałek 10 czerwca 2024r. SOBIESZEWO - NIEDŹWIEDZICA

7:00 Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Sobieszewie, Tel. 507 973 621

8:00 Śniadanie

9:30 Wyruszenie na szlak do Niedźwiedzicy (22 km)

Nocleg:

• Opcja   I: powrót do domu transportem publicznym lub zorganizowanym i przyjazd następnego dnia do kościoła stacyjnego w Niedźwiedzicy na Mszę św. o godz. 7:00
  • Opcja  II: nocleg na plebani na własnych karimatach i śpiworach z dostępem do łazienki i kuchni Proboszcza
    Odległość kościoła od miejsca noclegu 70 m
  • Opcja III: Zajazd DRYWA, ul. Dworek 26, tel. 55 247 11 09, 798 924 046
    Koszt: nocleg z pościelą, ręcznikami, łazienka w pokoju  - 90-100 zł/os.; Obiadokolacja ok.45 zł; Śniadanie 25 zł
    Odległość kościoła od miejsca noclegu 2,1 km

Wtorek 11 czerwca 2024r. NIEDŹWIEDZICA - NOWY DWÓR

Godz. 7:00 Msza św. w kościele św. Jakuba w Niedźwiedzicy
Tel. do proboszcza: 502 210 063
Plebania: 55 247 11 60

8:00 Śniadanie

9:30 Wyruszenie na szlak do Nowego Dworu (19 km)

Nocleg:

• Opcja   I: powrót do domu transportem publicznym lub zorganizowanym i przyjazd następnego dnia do kościoła stacyjnego w Nowym Dworze na Mszę św. o godz. 7:00
  • Opcja  II: na plebani na własnych karimatach i śpiworach z dostępem do łazienki z umywalką i zimną wodą: możliwość grzania wody w czajnikach.
    Odległość kościoła od miejsca noclegu 50 m
  • Opcja III: „Willa Joker” Nowy Dwór ul. Sienkiewicza 2, tel. 55 247 27 77
    Koszt: nocleg z pościelą i ręcznikami 70 zł/os.; Obiadokolacja 40 zł; Śniadanie: stół szwedzki 30 zł
    Odległość kościoła od miejsca noclegu 450 m

Środa 12 czerwca 2024r. NOWY DWÓR - ELBLĄG

Godz. 7:00 Msza św. w Kościele Przemienienia Pańskiego w Nowym Dworze

8:00 Śniadanie

9:30 Wyruszenie na szlak do Elbląga (27 km)

Nocleg:

• Opcja   I: powrót do domu transportem publicznym lub zorganizowanym i przyjazd następnego dnia do kościoła stacyjnego w Elblągu na Mszę św. o godz. 7:00
  • Opcja  II: nocleg w Seminarium Duchownym na własnych karimatach i śpiworach z dostępem do łazienek; możliwość grzania wody w sali noclegowej
    Odległość kościoła od miejsca noclegu 700 m
  • Opcja III: Hotel GALEONA, ul. Krótka 5, tel. 55 235 22 88
    Koszt: nocleg z pościelą i ręcznikami ok. 80 zł/os.; Obiadokolacja ok. 45 zł; Śniadanie ok. 30 zł
    Odległość kościoła od miejsca noclegu 500 m

Czwartek 13 czerwca 2024r. ELBLĄG - KADYNY

7:00 Msza św. w Katedrze św. Mikołaja w Elblągu

9:30 Wyruszenie na szlak do Kadyn

(35 km, albo krótsza trasa ok. 23 km, w zależności od warunków pogodowych)

Noclegi i wyżywienie:  klasztor Ojców Franciszkanów w Kadynach

Piątek - Niedziela 14-16 czerwca 2024r. - KADYNY

Niedziela 16 czerwca 2024r.

odpust ku czci św. Antoniego w Sanktuarium

Pobyt w klasztorze Ojców Franciszkanów w Kadynach

Dni Skupienia „Tajemnica Życia” i udział w odpuście.
Koszt: ofiara dobrowolna
Powrót do domu indywidualnie lub transportem zorganizowanym.

Plakat do pobrania

Oświadczenie  Oświedczenie należy wydrukować, wypełnić, podpisać i zabrać ze sobą na pielgrzymkę.