Aktualności parafialne

GRAFIK SPRZĄTANIA KOŚCIOŁA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, 31.03.2024

1. Msze św. w niedziele o godz. 9.00 i 11.00.
  2. W dni powszednie o godz. 18.00.
  3. We wtorek po Mszy Św. nabożeństwo do św. Antoniego.
  4. W Środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Jak co czwartek adoracja od godziny 17.00 zakończona modlitwą z liturgii godzin – nieszporami. Następnie Msza św. o nowe i liczne powołania kapłańskie zakonne i misyjne oraz za ministrantów i ich rodzin. Odwiedziny chorych w piątek od godziny 9.00. W sobotę o godzinie 14.30 różaniec i o 15.00. Msza św. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne Róży Różańcowej.
  6. Jutro w 2. święto Wielkanocne. Msze św. w naszym kościele odprawimy w porządku niedzielnym. Jutrzejsza taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  7. W środę, 3 kwietnia, swoje imieniny zakonne obchodzi o. Ryszard. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona w tym dniu o godzinie 18.00.
  8. W piątek, w oktawie wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  9. W przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament i odmówiona koronka i litania do Miłosierdzia Bożego. Również o godzinie 15.00 odprawimy godzinę miłosierdzia, aby uczcić moment konania Pana Jezusa. Do tak praktykowanej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia przywiązał Pan Jezus obietnicę wszelkich łask i doczesnych dobrodziejstw. W tej godzinie – mówił do Siostry Faustyny – nie odmówię duszy niczego, która Mnie prosi przez mękę Moją. A innym razem dodał: W godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych.
  10. W tym dniu będzie wystawiona puszka na stoliku. Ofiara przeznaczona jest na cele miłosierdzia – Caritas.
  11. Na przyszłą niedzielę po Mszy św. 9.00 zapraszam kandydatów na próbę śpiewu. Obecność obowiązkowa.
  12. Na przyszłą niedzielę zapraszam wszystkich chętnych do salki po Mszy św. o godz. 11.00 na spotkanie organizacyjne w sprawie „festynu antonińskiego” po odpuście św. Antoniego, który odbędzie się po sumie odpustowej 16 czerwca w ogrodach klasztornych.
  13. Dziękuję wszystkim osobą, za posprzątanie kościoła w Wielką Środę, a na przyszłą sobotę na 9.00 poproszę p. Wiesławę Rochoń, p. Monikę Gaj, p. Teresę Ostaniewicz.
  14. Wszystkim dziękuję za złożenie ofiar na kwiaty do grobu Pańskiego.
  15. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: kawaler Karol Grudziński z parafii tutejszej i Paulina Komor z parafii Staszów. Narzeczonych polecam modlitwom nas wszystkich. Ktokolwiek wiedziałby o istotnych przeszkodach zachodzących między nimi, proszony jest o poinformowanie o tym w kancelarii proboszcza. Zapowiedź druga.
  16. W ten dzień radosnego święta powracajmy do naszych domów jako ludzie wewnętrznie umocnieni udziałem w zmartwychwstaniu Chrystusa, a zarazem jako świadkowie tego wydarzenia wobec innych. Abyśmy mogli dobrze wypełnić naszą apostolską misje.

Niech Zmartwychwstały Chrystus wszystkim nam błogosławił!

Pokój i Dobro!

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 31 marca

• Za Parafian.
  • Za +Genowefę.
  • Za ++ Mariannę i Józefa Grudzińskich.

Poniedziałek Wielkanocny 1 kwietnia
9.00

• W intencji Dobroczyńców.

11.00

• Za ++ Krystynę i Józefa, Mariana Dudziec.
  • Za + Stefanię i Józefa Janiak oraz Annę i Edwarda Grosz.

Wtorek 2 kwietnia
18.00

• O Boże błogosławieństwo dla Ojczyzny przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Andrzeja Boboli.
  • Za + Edwarda

Środa 3 kwietnia
18.00

• Intencja imieninowa o. Ryszarda OFM.
  • Za + Edwarda.
  • O dar nieba dla + Ryszarda Kępe.

Czwartek 4 kwietnia

• Za + Edwarda.
  • O nowe powołania Kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o Boże błogosławieństwo dla ministrantów i ich rodzin.

Piątek 5 kwietnia

• Za +Edwarda.
  • Za + Krystynę Jadczak – 30 dni po pogrzebie.

Sobota 6 kwietnia

15.00

• Dziękczynno błagalna z okazji 44 rocznicy ślubu Jerzego i Marii, o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Wspomożycieli.

16.00

• Ślub – Paula Komor i Karol Grudziński.

II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego 7 kwietnia

• Za + Ryszarda.