REKOLEKCJE - ARCHIWUM


Rekolekcje nadziei w ciszy w łączności z Fatimą i Rzymem 2021 r.

Rekolekcje nadziei w ciszy w łączności z Fatimą i Rzymem        

W związku z zapowiedzią dokonania, przez Papieża Franciszka w Rzymie i jego Jałmużnika w Fatimie, aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi oraz w odpowiedzi na wezwanie Przewodniczącego KEP, zapraszamy do udziału w 3 dniowych rekolekcjach nadziei w ciszy na klasztornym wzgórzu Ojców Franciszkanów w Kadynach.

Rekolekcje nadziei w ciszy w łączności z Fatimą i Rzymem

Zapewniamy zakwaterowanie w klasztorze. Zalecamy post "o chlebie i wodzie" jednocześnie wyjaśniamy, że może on być podejmowany indywidualnie i dobrowolnie - nie jest konieczny do pełnego uczestnictwa w rekolekcjach.

Termin: 25 - 27 marca.

Zgłoszenia i informacje: tel. 693 922 209

Rekolekcje nadziei w ciszy w łączności z Fatimą i Rzymem

Ramowy plan rekolekcji:

  • Zakwaterowanie w godz. 14 - 14:45;
  • Rozpoczęcie w piątek 25 marca  o godz. 15 Koronką do Bożego miłosierdzia i Drogą Krzyżową;
  • W piątek, o godz. 17:00,  w łączności z Rzymem i Fatimą  akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi;
  • Każdego dnia Msza św. i Adoracja w Kaplicy Loretańskiej;
  • Konferencje;
  • Spowiedź św. i rozmowa duchowa z kapłanem dla chętnych;
  • Różaniec św. wokół klasztornego wzgórza;
  • Zakończenie w niedzielę ok. godz. 13:00.

Szczegółowy program zostanie podany wkrótce.

25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Dla chętnych będzie
możliwość przyjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

Na zakończenie rekolekcji odbędzie się obrzęd egzorcyzmowania wody, soli, oleju i świec. Prosimy o zaopatrzenie się we własnym zakresie w wodę, sól, olej, świece. W klasztorze nie ma możliwości nabycia sakramentaliów.

Prosimy o zabranie samej poszewki na poduszkę oraz ręcznika. Gdyby ktoś nie mógł, albo zapomniał, w dniu przyjazdu winien zgłosić się do organizatorów.
Proponujemy zegarek/budzik, zamiast komórki. Rekolekcje odbywają się w milczeniu. Prosimy o potraktowanie tej zasady poważnie.
Opłata za pobyt i wyżywienie podczas rekolekcji - ofiara dobrowolna wg indywidualnych możliwości. W pobliżu klasztoru nie ma bankomatu. Klasztor nie posiada terminalu obsługi kart płatniczych.
Organizatorzy zapewniają śniadania, obiady i kolacje. W Sali św. Franciszka będzie wystawiona kawa i herbata oraz wrząca woda. Można również korzystać z aneksu kuchennego na piętrze.

W razie pytań, prosimy o kontakt tel. 693 922 209.


Plakat rekolekcji do pobrania
plakat m


 


Prowadzimy do Pana od ponad 800 lat.

800 lat zakonu

1W 1209 roku św. Franciszek z Asyżu założył nowy zakon w Kościele. Siebie i swoich towarzyszy nazywał braćmi mniejszymi (łac. fratres minores) - chciał przez to podkreślić, że ich życie ma polegać nie na wywyższaniu się, ale na świadomym wyborze małości (łac. minoritas), uniżoności.

2Do takiej postawy zachęcał Chrystus w Ewangelii, a Franciszek nakazał w regule praktykować życie w ubóstwie i uniżeniu. Pierwszych zakonników nazywano Pokutnikami z Asyżu, dopiero później przyjęła się nazwa franciszkanie (od imienia św. Franciszka). Do XV wieku istniał jeden zakon franciszkański.

3W wyniku uwarunkowań na tle kulturowym, historycznym, geograficznym oraz na skutek różnic w praktycznym stosowaniu reguły, w XV i XVI w. wyłoniły się istniejące do dzisiaj trzy niezależne zakony franciszkańskie: Zakon Braci Mniejszych, Zakon Braci Mniejszych Konwentualnych i Zakon Braci Mniejszych Kapucynów.


Nasze otoczenie

Nasz klasztor położony jest na Górze Klasztornej na skraju rezerwatu Kadyński Las na terenie Wysoczyzny Elblądzkiej. Jest to obszar o powierzchni około 380 km kwadratowych z najwyższym szczytem – „Maślana Góra” (197 m n.p.m.). Strefa krawędziowa ma charakter klifowy, posiada wzgórza morenowe i dynamiczne formy erozyjne, które składają się na głęboko wcięte jary ze strumieniami spływającymi do Zalewu Wiślanego. Głębokość dolin początkowo niewielka, zwiększa się bardzo szybko i wynosi w krańcowych momentach od kilkudziesięciu do nawet ponad 100 metrów.

Rezerwat Kadyński Las

Rezerwat Kadyński Las został utworzony w 1972 roku i ma powierzchnię 8,11 ha. Stanowi cenny przykład parkowo – leśnego obiektu chronionego, silnie powiązanego z naturalnymi układami leśnymi. Łączy w sobie cechy naturalnych zbiorowisk leśnych oraz powstałego przed laty założenia parkowego o charakterze angielskim. W rezerwacie stwierdzono występowanie 91 gatunków roślin, w tym 23 gatunków drzew i krzewów.


logo Dom Zakonny w Kadynach  
witamy!