25 - lecie parafii

3 września 2017 roku w naszym kadyńskim klasztorze o godz. 12.00 odbyła się Uroczystość Jubileuszowa, 25 - lecie erygowania parafii pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego w Kadynach przy klasztorze oo. Franciszkanów.

Uroczystej Mszy św. z tej okazji przewodniczył jego ekscelencja ks. bp. Jacek Jezierski Ordynariusz Diecezji Elbląskiej. W koncelebrze był także o. prowincjał Bernard Marciniak - Minister prowincjalny naszej Prowincji zakonnej pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu z siedzibą w Poznaniu. Na Uroczystość przybyli licznie mieszkańcy Kadyn i wielu gości z kraju i z zagranicy. Obecny był także o. Leszek Mikołaj Czyściecki - pierwszy gwardian i proboszcz z czasów odbudowy klasztoru i kościoła w Kadynach w latach 1992- 2003. Gdy podczas uroczystości wspomniano jego pracę i poświęcenie, zebrani w kościele, wstali z miejsc i gromkimi brawami nagrodzili i docenili poświecenie o. Leszka. Homilię wygłosił o. Bernard Marciniak. W treści homilii wskazał na właściwe rozpoznanie przez każdego z nas Jezusowej Misji tu na ziemi i budowaniu Żywego Kościoła.

Bogu niech będą dzięki za ten pierwszy znaczący jubileusz powrotu franciszkanów do Kadyn, za powrót ducha franciszkańskiego i modlitwy, na Kadyńskie wzgórze, za powrót Sakramentalnej Obecności Jezusa po prawie 150 latach, gdy były tu tylko ruiny kościoła i klasztoru zniszczone przez zaborców.

witamy!