Kościół, Polska i każdy z nas potrzebuje odnowy wiary, by „budować nasz dom na skale”, by „wrócić do pierwotnej Miłości”.

Czytaj dalej

25 maja 2019 r. w przeddzień Dnia Matki, czciciele Matki Bożej Różańcowej z Diecezji Elbląskiej, zgromadzili się w kościele oo. franciszkanów w Kadynach, wraz ze swymi duszpasterzami: ks. prof. dr hab. Jackiem Neumannem - moderatorem diecezjalnym Kół Żywego Różańca, ks. Józefem Grochowskim SDB - proboszczem z Tolkmicka, ks. Jerzym Pawelczykiem z Nowego Stawu i o. Ewarystem Grenda OFM - proboszczem parafii pw. św. Antoniego w Kadynach.

Czytaj dalej

W 2017 roku przypadała setna rocznica objawień fatimskich. Na pewno na całym świecie a szczególnie w Fatimie wzniosło się ku Niebu ogrom modlitw w intencjach, o które prosi Matka Boża Fatimska: o nawrócenie zatwardziałych grzeszników i o uproszenie łaski pokoju na całym świecie, który obecnie jest tak bardzo zagrożony.

Czytaj dalej

3 września 2017 roku w naszym kadyńskim klasztorze o godz. 12.00 odbyła się Uroczystość Jubileuszowa, 25 - lecie erygowania parafii pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego w Kadynach przy klasztorze oo. Franciszkanów.

Czytaj dalej

W sobotę 13 maja 2017 roku, w 100-rocznicę rozpoczęcia Objawień i w dniu kanonizacji św. Franciszka i św. Hiacynty - Pastuszków Fatimskich, na Klasztornym Wzgórzu w Kadynach, zebrali się wierni Parafii i pielgrzymi wraz z kapłanami, m.in. z Szymbarku, Gdańska, Elbląga, aby uczcić ten wyjątkowy dzień wspólną modlitwą i postem w intencji przebłagalnej za grzechy przeciwko godności mężczyzny i kobiety, prymatowi ojcostwa, świętości życia i rodziny oraz godzące w Niepokalane Serce Maryi, a także aby prosić o umocnienie wiary i o pokój na świecie.

Czytaj dalej

W niedzielę, 30 kwietnia 2017 roku, Ordynariusz naszej diecezji Biskup Jacek Jezierski udzielił sakramentu bierzmowania.

Czytaj więcej

Zgodnie z tradycją, w wigilię o północy w Kadynskim kościele zabrzmiały kolędy wieszczące noc Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej

18 grudnia 2016 roku uroczyście dziękowaliśmy Bogu

Czytaj więcej

16 grudnia 2016 roku, już po raz kolejny, w Kadyńskiej świetlicy wiejskiej odbyło się Wigilijne Spotkanie Opłatkowe.

Czytaj więcej

Zbliża się jubileusz 25-lecia erygowania naszej parafii św. Antoniego Padewskiego w Kadynach.

Czytaj więcej

W niedzielę 24 lipca dokonano poświęcenia nowych figur, postawionych na terenie naszego klasztoru.

Czytaj więcej

W niedzielę Trójcy Świętej, 22 maja 2016 roku, Ordynariusz naszej diecezji Biskup Jacek Jezierski udzielił jedenastu kandydatom sakramentu bierzmowania.

Czytaj więcej

Czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Czytaj więcej

W pięknej oprawie liturgicznej,

Czytaj więcej

     24  października po raz pierwszy w naszej  świątyni, odbył się chrzest św. w formie nadzwyczajnej – w starym rycie.

Czytaj więcej

Od 1 - 4 października przeżywaliśmy w naszej parafii triduum przygotowujące do uroczystości ku czci św. Franciszka.

Czytaj więcej

W dniu 26 września 2015 r. po raz pierwszy w naszej świątyni została odprawiona przez Ojca Gracjana Msza św. w formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego, tzw. Msza trydencka.

Czytaj więcej

W dniach 9 i 10 sierpnia 2015 r. odbyła się parafialna pielgrzymka do znanych sanktuariów północno-wschodniej Polski.

Czytaj więcej

W sobotę, 18 lipca 2015 r. odbyła się Msza Św. z modlitwami o uzdrowienie duszy i ciała, której przewodniczył ks. biskup Józef Wysocki.

Czytaj więcej

W niedzielę, 14 czerwca miało miejsce niecodzienne wydarzenie.

Czytaj więcej

Spotkanie osób konsekrowanych z młodzieżą z diecezji elbląskiej.

Czytaj więcej
witamy!