Diecezjalny Dzień Skupienia Róż Różańcowych 2019

25 maja 2019 r. w przeddzień Dnia Matki, czciciele Matki Bożej Różańcowej z Diecezji Elbląskiej, zgromadzili się w kościele oo. franciszkanów w Kadynach, wraz ze swymi duszpasterzami: ks. prof. dr hab. Jackiem Neumannem - moderatorem diecezjalnym Kół Żywego Różańca, ks. Józefem Grochowskim SDB - proboszczem z Tolkmicka, ks. Jerzym Pawelczykiem z Nowego Stawu i o. Ewarystem Grenda OFM - proboszczem parafii pw. św. Antoniego w Kadynach.

Na wstępie zgromadzonych, około 70 osób, serdecznie przywitał o. Ewaryst, oraz o. Gracjan Landowski OFM - przełożony tutejszej wspólnoty.

W programie spotkania była oczywiście modlitwa różańcowa, również konferencja na temat objawień Matki Bożej i orędzia z Fatimy, którą wygłosił o. Gracjan. Była także konferencja - pokaz slajdów i filmów z Misji Franciszkańskiej w Afryce w Sudanie Południowym, którą przygotował o. Dydak A. Mientki OFM.

W czasie przerwy uczestnicy mogli serdecznie porozmawiać i posilić się kanapkami i ciastem przygotowanym przez panie z Żywego Różańca również z Kadyn.

Centralnym punktem i najważniejszym wydarzeniem była wspólna Eucharystia, którą koncelebrowało pięciu kapłanów. Kazanie podczas Mszy św. o Niepokalanym Sercu Maryi wygłosił o. Ewaryst.

Bogu niech będą dzięki za to modlitewne i braterskie spotkanie. Podziękowanie niech przyjmą też wszyscy, którzy natrudzili się nad przygotowaniem i przebiegiem tego wydarzenia. Królowo Różańca Świętego! Módl się za nami!

witamy!