OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA30.07.2017

1. W tygodniu zapraszamy na Mszę Święta o godzinie 1800.

- w poniedziałek - wspomnienie św. Ignacego Loyoli – prezbitera;

- we wtorek - wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego – prezbitera;

- w środę - Święto N.M.Panny Anielskiej z Porcjunkuli;

- w piątek - wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – prezbitera.

3. W środę, przez cały dzień można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli – warunki Uzyskania – pobożne nawiedzenia Kościoła, z odmówieniem Modlitwy Pańskiej i Wierzę, modlitwa w intencji Ojca Świetego.

4. W czwartek po Mszy Świętej serdecznie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji o umocnienie wiary w naszej parafii.

5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych w Parafii od godziny 900.

6. W Roku 100 - Lecia Objawień Fatimskich, w naszej Parafii rozpoczął się czas nawiedzenia domów i rodzin, przez poświęconą w Fatimie, Figurę M. B. Fatimskiej. Mamy nadzieję, że uczyni to każda rodzina i przyjmie Matkę Bożą by dziękować i prosić w każdych intencjach. Prosimy o zapisywanie się na dany dzień w zakrystii.

7. W dniach od 11 – 15 sierpnia – Organizujemy Pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej w Wambierzycach - Kotlina Kłodzka, Jaskinia Niedżwiedzia , Błędne Skały, Strzeliniec, Złoty Stok, Panoramę Racławicką, koszt całej Pielgrzymki wynosi 480 złotych. Chętni mogą zapisywać się w kancelarii parafialnej u O. Proboszcza Ewarysta.

8. Zakończył się XVIII Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy Dobrą Nowinę Drogami Świata” podaruj grosz za 1 kilometr na środki transportu dla Misjonarzy. W ubiegłą Niedzielę na ten cel zostało zebrane 350 złotych, wszystkim ofiarodawcom serdeczne składamy: „Bóg Zapłać”.

9. W zakrystii jest do nabycia Album :”Kościoły Diecezji Elbląskiej” w cenie 80 złotych (można spłacać ratami), oraz nowy numer Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do nabywania w celu pogłębiania naszej wiary.

10. Serdecznie dziękujemy za sprzątnięcie kościoła paniom Elżbiecie Hejnowskiej i Danucie Grudzińskiej w przyszłą sobotę prosimy panie Marię Gronczewską i Iwonę Gronczewską.

11. Wszystkim gościom, dobrodziejom i parafianom życzymy opieki i wstawiennictwa Świętego Antoniego.

30.VII.2017 XVII Niedziela Zwykła

Godz.   900 Za + Bohdana Gożdzikiewicz.

Godz.   900 Do Dworu Niebieskiego o umocnienie w wierze dla Anny Dawidowskiej.

Godz. 1100 Za + Janinę Pastuszka – od uczestników pogrzebu.

31.VII.2017 Poniedziałek

Godz. 1800 W intencji Parafian i Dobrodziejów.

1.VIII.2017 Wtorek.

godz. 1800 Za + Reginę - /gregorianka 1/.

2.VIII.2017 Środa

godz. 1800 Za + Reginę - /gregorianka 2/.

3.VIII.2017   Czwartek

godz. 1800 Za + Reginę - /gregorianka 3/.

4.VIII.2017 Piątek

godz. 1800 Za + Reginę - /gregorianka 4/.

5.VIII.2017 Sobota

godz. 1800 Za + Reginę - /gregorianka 5/.

godz. 1800 O Boże błogosławieństwo dla Zofii i Henryka oraz ich dzieci

6.VIII.2017   XVII Niedziela Zwykła

godz.   900 Za + matkę Alinę Lewartowską + siostrę Lewartowską.

godz.   900 Za + Reginę - /gregorianka 6/.

godz. 1100 Z podziękowaniem za otrzymane łaski oraz dalsze bł. Boże dla Dobrodziejów i pracowników drukarni Kazimierza Beyga i całej jego rodziny.