OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA30.09.2018

1. Serdecznie zapraszamy na Msze Święte w tygodniu codziennie na godzinę 1800.

2. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc październik, który jest poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Serdecznie zapraszamy na godzinę 1630 na nabożeństwo Różańcowe, po nabożeństwie Msza Święta.

3. We wtorek, środę i czwartek będziemy przeżywać Triduum przed Uroczystością Świętego Franciszka z Asyżu naszego Zakonodawcy. Zapraszamy na Msze Święte z okazjonalnym kazaniem ku czci Świętego Franciszka, w czwartek po Mszy Świętej Tranzitus – pamiątka śmierci Świętego Franciszka – serdecznie i gorąco zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na te wielkie wydarzenia dla nas franciszkanów.

- we wtorek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa – prezbitera;

- w czwartek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo – prezbitera;

- w piątek – wspomnienie św. Wacława – męczennika;

- w sobotę – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

5. W czwartek – serdecznie zapraszamy po Mszy św. na Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji o umocnienie wiary w naszej parafii, oraz w różnych innych intencjach.

6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w parafii w piątek od godziny 900.

7. Przypominamy, że według katechizmu Kościoła Katolickiego obowiązuje nas zachowywanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w każdy piątek.

8. W przyszłą Niedzielę o godzinie 900 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Róży Różańcowej o Boże bł. dla żyjących radość wieczną dla zmarłych członków, natomiast na godzinę 1500 Konferencja, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec, wymiana tajemnic różańcowych i agapa w sali Świętego Franciszka. Serdecznie zapraszamy.

9. W niedzielę 14 września odbędzie się zbiórka do puszek na: „Dzieło Nowego Tysiąclecia” XVIII Dzień Papieski

10. W zakrystii do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do nabywania w celu pogłębiana wiary poprzez lekturę ciągle nowych i ciekawych wiadomości, oraz Album Kościołów diecezji Elbląskiej w cenie 60 zł.

11. Serdecznie dziękujemy za sprzątnięcie Kościoła paniom Celinie Kępa i Teresie Pawluk a w przyszłą sobotę prosimy panie Olgę Prusecką i Mariolę Warsewicz.

12. Wszystkim gościom i parafianom życzymy opieki i wstawiennictwa Świętego Antoniego.

30.IX.2018  XXVI Niedziela Zwykła

godz.   900 Za + Zdzisława Jóźwik w VIII rocznicę śmierci.

godz.   900 Za + Ludwikę - /gregorianka 30/.

godz. 1100 O łaskę uwolnienia.

01.X.2018  Poniedziałek

godz. 1800 O łaskę uwolnienia.

godz. 1800 Za ++ teściów Antoniego i Marię Malik.

02.X.2018  Wtorek

godz. 1800 O Boże błogosławieństwo dla całej rodziny z podziękowaniem za otrzymane łaski.

godz. 1800 O łaskę uwolnienia.

03.X.2018  Środa

godz. 1800 Za ++ Lucynę, Jolantę i Gerarda.

04.X.2018  Czwartek

godz. 1800 W intencji Renaty.

05.X.2018  Piątek

godz. 1800 W intencji Agnieszki.

06.X.2018  Sobota

godz. 1800 Za + siostrę Damianę.

07.X.2018  XXVII Niedziela Zwykła

godz.   900 W intencji Róży Różańcowej o Boże błogosławieństwo dla żyjących członków dla ++ członków o życie wieczne.

godz. 1100 Z podziękowaniem Bogu za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże dla Patrycji i Pawła z okazji pierwszej rocznicy zawarcia Sakramentu Małżeństwa.